Pārlekt uz galveno saturu

Meža fakultāte un Vides un būvzinātņu fakultāte veidos vienotu Meža un vides zinātņu fakultāti

Attēla autors: No LLU arhīva

Lai īstenotu labas pārvaldības principus, veicinātu starpdisciplināru studiju un pētniecības virzienu attīstību, no 1. septembra Latvijas Biozinātņu un tehnoloģiju universitātē (LBTU) Jelgavā plānota reorganizācija, kas ietver virkni strukturālu pārmaiņu, tostarp Meža fakultātes un Vides un būvzinātņu fakultātes apvienošanu. Tādējādi tiks stiprinātas esošās studiju programmas, kuru absolventi ir pieprasīti darba tirgū, un pavērsies plašākas iespējas jaunu veidošanai.

Sākoties jaunajam studiju gadam, līdzšinējās Meža fakultāte un Vides un būvzinātņu fakultāte veidos vienotu Meža un vides zinātņu fakultāti (MVZF). Tajā darbību turpinās piecas struktūrvienības:

  • Ainavu arhitektūras un vides inženierijas institūts (e-pasts: mvzfaivi@lbtu.lv),
  • Mežsaimniecības institūts (e-pasts: mvzfmezi@lbtu.lv),
  • Modernās būvniecības un kokapstrādes institūts (e-pasts: mvzfmbki@lbtu.lv),
  • Zemes pārvaldības un ģeodēzijas institūts (e-pasts: mvzfzigi@lbtu.lv),
  • LBTU Starpnozaru laboratorija.

Jaunās fakultātes dekanāts atradīsies Akadēmijas ielā 11 un tās dekāns būs Dr.silv. Linards Sisenis, savukārt prodekāne - Ph.D. Linda Grinberga.

Ar fakultātes dekanātu turpmāk būs iespējams sazināties e-pastā: mvzfdek@lbtu.lv.

Tāpat pārmaiņu rezultātā tiks apvienotas arī Tehniskā fakultāte un Informācijas tehnoloģiju fakultāte turpmāk veidos Inženierzinātņu un informācijas tehnoloģiju fakultāti (IITF), savukārt Lauksaimniecības fakultāte un Pārtikas tehnoloģijas fakultāte turpmāk veidos Lauksaimniecības un pārtikas tehnoloģijas fakultāti (LPTF). Savukārt līdzšinējo struktūru saglabās Ekonomikas un sabiedrības attīstības fakultāte (ESAF) un Veterinārmedicīnas fakultāte (VMF). 

Lēmums par LBTU reorganizāciju un struktūras izmaiņām tika pieņemts 2023. gada 17. martā LBTU Padomes sēdē, uzdodot universitātes vadībai veikt nepieciešamās darbības reorganizācijas īstenošanai.

Pievienots 28/08/2023